6B03202 Сандык журналистика
Білім беру бағдарламасының мақсаты

Заманауи еңбек нарығында сұранысқа ие, инновациялық журналистік тәжірибеге ие, медиа үшін мультимедиялық контент жасай алатын, ақпаратты жинау, өңдеу және берудің сандық мобильді технологияларымен жұмыс істеу дағдысы бар цифрлық медиа саласындағы маманды даярлау.

Сипаттамасы

Сандық журналистика-мамандардың жаңа санаты жұмыс істеу үшін маңызды және қажетті білімге ие тез дамып келе жатқан кәсіби сала. Сандық журналистикада продюсердің, режиссердің, оператор мен дыбыс операторы, редактор мен дизайнердің дағдылары мен іскерліктерін қолдана білу қажет.

Жетекші позициялар

Тілші, медианың арнайы тілшісі;
Бөлім редакторы, медиа жаңалықтар редакторы;
Сайт редакторы / SMM-менеджер;
Контент-продюсер / копирайтер;
БАҚ талдау журналисі;
Редактор, электрондық БАҚ және сандық медианың бас редакторы;
Электрондық БАҚ-тың жетекші журналисті.

Кәсіптік пәндер

Инфографика және флеш-технологиялар
Мультимедиялық журналистика
Бағдарламалау және мобильді қосымшалар
ТВ,РВ-сандық БАҚ-тағы жаңалықтар;
Сандық бейне өңдеу
3D технологиясы және анимация
Сандық маркетинг

Мультимедиялық оқу студиясы

Оқу студиясы журналистік материалдарды – бейнесюжеттерді, радиохабарларды, телевизиялық фильмдерді, телехабарларды, сайттар мен сайттар контентін және блогтарды дайындау процесі жүзеге асырылатын үш зертханадан тұрады. Студия болашақ журналист – студенттердің жұмыс орны болып табылады және университет қабырғасында тәжірибелік дағдыларды алуға мүмкіндік береді. Алынатын құзыреттіліктер: теледидар, радио, онлайн БАҚ журналистік шығармашылық түрлері мен әдістерін білу, эфирлік және баспа контентін өз бетінше жасай білу.

Негізгі құзыреттер

Компьютерлік бағдарламалармен және мобильді қосымшалармен жұмыс істеу дағдылары мен дағдыларын дамыту үшін IT-технологиялар саласындағы білімді қолдану қабілеті
Ашық деректер базаларымен жұмыс істеу және сандық медиа - интернет басылымдары, блогтар, телеарналар, радиоарналар, ақпараттық агенттіктер үшін сапалы контент құру үшін қазіргі заманғы цифрлық технологияларды пайдалану қабілеті.
Ақпараттық-коммуникациялық технологияларды қолдана отырып және ақпараттық қауіпсіздіктің негізгі талаптарын ескере отырып, кәсіби қызметтің стандартты міндеттерін шешу қабілеті
Мультимедиалық орта жағдайында жұмыс ерекшелігін түсіну, әртүрлі таңбалы жүйелерде (ауызша, аудио-, бейне-, графика, анимация) медиаөнімді дайындау әдістері мен технологияларын меңгеру қабілеті)