АКАДЕМИЯЛЫҚ МӘСЕЛЕЛЕР ЖӨНІНДЕГІ ДЕПАРТАМЕНТ

Академиялық мәселелер жөніндегі Департамент оқу процесін басқару және үйлестіру жүйесіндегі университеттің жетекші құрылымдық бөлімшесі болып табылады.

Академиялық мәселелер жөніндегі Департамент академиялық және тәрбие қызметі жөніндегі проректорға бағынады. Оқу процесін жоспарлау және ұйымдастыру, оқу және оқу-әдістемелік жұмыс бойынша нормативтік құжаттаманы әзірлеу, Оқу процесін диагностикалау және мамандарды даярлау сапасын талдау бойынша міндеттерді орындайды.

Академиялық мәселелер жөніндегі департаменттің құрылымына бөлім кіреді:

• Әдістемелік бөлім
  • Тіркеуші кеңсесі

Департаменттің функциялары:

• Әдістемелік және ғылыми-практикалық жұмыстың орындалуын ағымдағы және перспективалық жоспарлау, үйлестіру және бақылау.
  • Университетті әдістемелік қамтамасыз ету мәселелеріне қатысты нормативтік құқықтық құжаттардың жобаларын жетілдіру бойынша ұсыныстарды талқылау және енгізу.
  • Оқулықтарды, оқу-әдістемелік құралдарды, оның ішінде электрондық жеткізгіштерде, дидактикалық материалдар мен элективті пәндер каталогтарын (КЭД) әзірлеуді ұйымдастыру.
  • Профессор-оқытушылар құрамының (бұдан әрі – ПОҚ) оқу жүктемесін бөлуді, ПОҚ-ның нақты орындалған оқу жүктемесі туралы мәліметтерді қарау, тексеру, түзету және бекіту.
  • Білім беру сапасына мониторингті ұйымдастыру және жүргізу және Университетте білім беру процесінің сапасын жетілдіру бойынша ұсынымдар әзірлеу.
  • Университетте білім беру процесін оқу-әдістемелік қамтамасыз етуді реттейтін ережелерді, әдістемелік ұсынымдарды әзірлеу.
  • Әдістемелік жұмыс бойынша белгіленген жоспарлау және есептік құжаттаманы дайындау.
  • Оқу-тәрбие процесін жетілдіруге және педагог қызметкерлерге практикалық көмек көрсетуге бағытталған әдістемелік жұмыстың әртүрлі нысандарын енгізу мәселелерін қарастыру.
  • Пәндердің оқу-әдістемелік кешенін, мамандықтың оқу-әдістемелік кешенін/білім беру бағдарламаларын, силлабустарды әзірлеу және өзекті күйде ұстау бойынша кафедралардың жұмысын үйлестіру және бақылау.
  • Оқу процесін ұйымдастыру.
  • Контингентті есепке алу, контингент қозғалысы, ай сайынғы статистика.
  • Білім алушылар контингенті бойынша әртүрлі ішкі және сыртқы сұрауларға жауаптар дайындау.
  • Білім алушылар қозғалысының бұйрықтарын дайындау және бекіту.
  • Студенттердің үлгерімін бақылау.
  • Бакалавриат үшін оқу сабақтары мен емтихан сессияларының кестесін жасау (күндізгі және сырттай).
  • Аудиторияларды жұмыспен қамту туралы ақпарат беру, оқу сабақтарын, емтихандарды өткізу үшін аудитория қорын бөлу, сағат Кеңсесі және эдвайзер сағаттары.
  • Академиялық ережелер мен рәсімдерді әзірлеуге және талдауға үнемі қатысу.
  • Ф-3НК,1НК нысаны бойынша статистикалық есептілікті дайындау және тапсыру.
  • Куәліктерін бос орындарға одан әрі бөлу үшін ҚР БҒМ-не беру үшін мемлекеттік білім беру грантынан айырылған білім алушыларды даярлау, тексеру және есепке алу.
  • Емтихан сессиясының қорытындысы бойынша бос орындарға байланысты студенттерді мемлекеттік білім беру гранттары бойынша ауыстыру мәселелері бойынша жұмысты ұйымдастыру және жүргізу.
  • Білім алушылардың жеке іс құжаттарын қабылдау, сақтау, беру және қайтару.
  • Дипломдардың, академиялық анықтамалардың телнұсқаларын беруді ұйымдастыру.
  • Басқа білім беру ұйымдарының сұраулары бойынша студенттердің жеке істерін жіберу.
  • Студенттердің ОЖСБ ұйымдастыру және өткізу.
  • Студенттер үшін жазғы семестрді ұйымдастыру және өткізу.
  • Дипломдарды қосымшалармен және diploma Supplement-пен есепке алу және түлектерге беру.
  • Университеттің ведомстволық мұрағатына шығарылған түлектердің студенттерінің жеке істерін беру және дайындау.
  • Аккредиттеу және рейтингті анықтау бойынша материалдар дайындау.

Университет туралы - Университет туралы қысқаша ақпарат

МИССИЯ ЖӘНЕ СТРАТЕГИЯ - Университеттің стратегиялық бағыты мен құндылықтары

РЕКТОРДЫҢ БЛОГЫ - Ректордың жеке блогы

ОТЧЕТЫ РЕКТОРА