"ХАТУ" АҚ ӨЗ ҮЛГІСІНДЕГІ ДИПЛОМЫ

Қазақстанда мемлекеттік үлгідегі дипломдар жойылды. 2021 жылдан бастап еліміздің әрбір жоғары оқу орны жеке үлгідегі құжаттарды береді.

Негізгі міндет-жоғары оқу орындары арасындағы бәсекелестікті арттыру.

"ХАТУ" АҚ басшылығы дәстүрлерді сақтай отырып және уақыт өте келе қолданыстағы дизайн негізінде дипломаттың жеке үлгісін әзірледі, оған университеттің логотипі мен атауы сияқты бланк мұқабасында бедерлеу және бланкінің артында бір түсті басып шығару түрінде жеке ақпарат қосылды.

Барлық түрдегі жеке үлгідегі құжаттар мыналардан тұрады:

1)224 x 160 мм Қатты мұқаба (ғылым кандидаты және ғылым докторы дипломдары үшін - 310 x 155 мм);

2)көлемі 210 x 150 мм кірістірме (ғылым кандидаты және ғылым докторы дипломдары үшін - 310 х 110 мм);

3) қосымшалар.

Жеке үлгідегі құжаттың мұқабасы дайындалады:

1) көк түсті - мемлекеттік үлгідегі үздік құжат үшін;

2) Бургундия түсті-ғылым кандидаты және ғылым докторы дипломдары үшін;

3) Қою көк түсті-мемлекеттік үлгідегі барлық басқа құжаттар үшін.

Мемлекеттік үлгідегі құжаттардың барлық түрлерінің мұқабасында алтын түспен орындалған құжаттар орналастырылады:

1. жоғарыдан-мемлекеттік тілде бедерленген: "Халықаралық Ақпараттық Технологиялар Университеті";
  2. орталықта - "ХАТУ"АҚ логотипі ;

Мемлекеттік үлгідегі құжат түрінің атауымен бедерленген жазу орналастырылады:

"Үздік" - мемлекеттік үлгідегі үздік құжаттар үшін;

1. Қосымша парақтардың бланкілері және мемлекеттік үлгідегі құжаттарға қосымшалар (1-30-қосымшалар) типографиялық тәсілмен (қолмен немесе баспа құрылғыларының көмегімен толтырылатын деректерді есепке алмағанда) басып шығарылады.
  2. Жапсырмалардың бланкілері қорғау дәрежесі бар арнайы қағазға басылады:

1) бозғылт қызғылт түсті-ғылым кандидаты мен ғылым докторының дипломдары үшін, сондай - ақ адамдарға берілетін өз үлгісіндегі құжаттар үшін үздік үлгідегі құжаттардың қосымша беттері. Лайнер мәтіні қызыл бояумен басылады;

2) бозғылт көк түсті-өз үлгісіндегі құжаттардың барлық басқа түрлеріне арналған жапсырмалар. Лайнер мәтіні көк бояумен басылады.

Қолданба бланкілері ақ қағазға қара түспен басылады.

Төсемнің алдыңғы жағына орналастырылады:

1. жоғарыдан - "Халықаралық Ақпараттық Технологиялар Университеті" деген сөздер;
  2. ортасында - "ХАТУ"ақ логотипінің бейнесі ;
  3. "ХАТУ" АҚ логотипі-мемлекеттік тілдегі өзіндік үлгідегі құжат түрінің атауы.
  4. Мемлекеттік үлгідегі құжат қосымшасының екі ішкі жағында орталықта су таңбалары басылады, "ХАТУ"ақ логотипінің бейнесі.
  5. Өз үлгісіндегі құжат қосымшасының сол жақ ішкі жағында мемлекеттік тілдегі мазмұн, ал оң жағында - орыс тіліндегі бірдей мазмұн көрсетіледі.

Ғылым кандидаты және ғылым докторы дипломдарының, доцент және профессор аттестаттарының кірістірулерінің сол жақ ішкі жағында мемлекеттік тілдегі мазмұны, ал оң жағында - орыс және ағылшын тілдеріндегі бірдей мазмұны көрсетіледі.

1. Жеке үлгідегі құжат қосымша бетінің екі ішкі жағында да типографиялық тәсілмен құжат түрінің атауынан төмен қызыл түспен "Үздік" және "С отличием" деген сөздер басылады.
  2. Өз үлгісіндегі құжаттардың барлық түрлерінің кірістірмелерінің сериясы және жеті таңбалы нөмірлері болады (Қазақстан Республикасының Ұлттық валютасының нөмірленуіне ұқсас). Мемлекеттік үлгідегі құжаттың әрбір түрі үшін нөмірлеу бірыңғай болып табылады.
  3. Өз үлгісіндегі құжаттардың қосымша беттерінің бланкілері оларға енгізілетін жазбалар ірі каллиграфиялық қолжазбамен немесе баспа құрылғыларының көмегімен сиямен (сиямен) орындалуы үшін жасалуға тиіс.

Дипломға қосымша

Бакалавр_лицо_с отличием.jpg