6B06114 Биокомпьютинг

Білім беру бағдарламасының сипаттамасы

"Биокомпьютинг" білім беру бағдарламасы биология саласындағы экономиканың инновациялық және ғылымды қажетсінетін салалары үшін жоғары уәжді элиталық кадрларды даярлайды, оларды кәсіби қызметте іске асыру үшін қажетті теориялық және практикалық білімі, іскерліктері мен дағдылары бар, отандық және әлемдік зияткерлік еңбек нарықтарының қажеттіліктеріне жауап беретін, биология мен биотехнологияларда сапалы серпіліс жасауға дайын. Биокомпьютер маманы биологиялық есептерді шешуде бағдарламалық тіл құралдарын пайдаланады және деректерді талдайды, тенденцияларды анықтайды. Сондай-ақ, бұл білім беру бағдарламасы гендер мен геномдарды талдауға арналған бағдарламаларды әзірлеуге, Biopython, R, Bioconductor және Galaxy сияқты басқа қосымша пакеттерді пайдалануға мүмкіндік береді. Биологиялық процестерді кешенді талдаудың нәтижелерін түсіндіре білу, тенденцияларды анықтау, болжам жасау мүмкіндігі-бұл "Биокимпютинг"білім беру бағдарламасының студенті.

Биоинформатик, сонымен қатар тұтынушыларға биологиялық объектілерді зерттеу, биотехнологияларды жаңғырту үшін АТ инфрақұрылымының компоненттерін қалай қолдану керектігі туралы кеңес береді.

Білім беру бағдарламасының мақсаты мен міндеттері

"Биокомпьютинг" білім беру бағдарламасының мақсаты биология саласындағы экономиканың инновациялық және ғылымды қажетсінетін салалары үшін оларды кәсіби қызметте іске асыру үшін қажетті теориялық және практикалық білімі, іскерліктері мен дағдылары бар, отандық және әлемдік зияткерлік еңбек нарықтарының қажеттіліктеріне жауап беретін, биология мен биотехнологияларда сапалы серпіліс жасауға дайын элиталық жоғары уәжді кадрларды даярлау болып табылады. Түпкі мақсат-биокомпьютерлік маман дайындау, саланың тиімділігін арттыру және ақпаратты өңдеу, сақтау, бөлісу және басқарудың ат технологияларын қолдану арқылы тұтынушыларға қосымша мүмкіндіктер беру.

"Биокомпьютер" білім беру бағдарламасының міндеттері:

• Студенттердің жақсы математикалық дайындық алуы.
  • Студенттердің жақсы биологиялық дайындық алуы
  • Бағдарламалау мен заманауи қолданбалы математика мен информатиканың әртүрлі салаларында құзыреттілікті қалыптастыру.
  • Ақпараттық технологиялардың заманауи құралдары мен құралдарын қолдана отырып, биология саласындағы қолданбалы және аналитикалық есептерді шешудің кәсіби жұмыс дағдыларын алу.
  • Биологиялық объектілерді, процестер мен технологияларды талдау жүйесіне технологиялық және инфрақұрылымдық талаптарды әзірлеу.
  • Ағылшын тілінде сөйлейтін ортада жұмыс істеуге үйрету, халықаралық білім беру жүйесіне бейімделу.