6B06303 Желілік қауіпсіздік

Білім беру бағдарламасының сипаттамасы

Бағдарлама экономиканың инновациялық және білімді қажет ететін секторлары үшін элиталық, жоғары ынталы кадрларды даярлауды қамтамасыз ететін академиялық еркіндік пен білім беру ұйымдарының өкілеттіктерінің шекарасын кеңейтетін білім беруді басқарудың демократиялық сипаты қағидаттарын іске асыруға арналған. .

Білім беру бағдарламасы білім алушыларға жеке көзқарасты қолдануды қамтамасыз етеді, кәсіби құзыреттіліктердің кәсіби стандарттар мен біліктілік стандарттарынан оқыту нәтижелеріне айналуын қамтамасыз етеді. Студентке бағытталған оқыту қамтамасыз етіледі – білім беру үрдісінде екпінді оқытудан (білімді «берудегі» педагогикалық ұжымның негізгі рөлі ретінде) оқуға (белсенді білім беру қызметі ретінде) ауысуды болжайтын білім беру принципі. студент).

Білім беру бағдарламасы"6B06303-Желінің қауіпсіздігі»біліктіліктің 6 деңгейіне (бакалавр, практикалық тәжірибе) ақпараттық қауіпсіздік саласындағы кәсіби стандарттың еңбек функцияларын талдау негізінде әзірленген. Жасалған білім беру бағдарламасы мүдделі тараптардың (студенттер, жұмыс берушілер, мемлекет) қажеттіліктеріне және сыртқы біліктілік талаптарына жауап береді.

Білім беру бағдарламасының мақсаты мен міндеттері

БББ мақсаты– ақпараттық қауіпсіздік саласындағы жалпы мәдени және кәсіптік құзыреттері бар кәсіпорындардың ақпараттық қауіпсіздік аудиті саласында жоғары білікті мамандарды тәжірибеге бағытталған даярлауды қамтамасыз ету, сондай-ақ үздіксіз кәсіби өзін-өзі жетілдіру, әлеуметтік және жеке құзыреттіліктерін дамыту үшін жағдай жасау. мамандардың әлеуметтік ұтқырлығын және еңбек нарығындағы бәсекеге қабілеттілігін кеңейту.

БББ міндеттері:

1) Желінің өзара әрекеттесу стандарттары мен хаттамаларын пайдалана отырып, ақпарат пен ақпараттандыру объектілерін қорғауды қамтамасыз ету.

2) Операциялық жүйелер мен желілерде бағдарламалық және аппараттық ақпаратты қорғау тиімділігін бақылау, талдау және салыстыру.

3) Жүйені басқарудың дұрыстығын және бағдарламалық-аппараттық құралдарды қорғауды жүзеге асыру.

4) Ақпараттық қауіпсіздіктің тұрақты мониторингін және бақылауын жүзеге асыру.

5) Ұйымның желілік қауіпсіздік құралдарын әзірлеу, жобалау және қызмет көрсету.

6) Ұйымдастырудың компьютерлік жүйелер мен желілердің қауіпсіздік деңгейін бағалау және ілеспе құжаттаманы дайындау.