"6В06306-Желілік қауіпсіздік"

Бағдарлама білім беруді басқарудың демократиялық сипаты, оқу орындарының академиялық еркіндігі мен өкілеттіктерінің шекараларын кеңейту қағидаттарын іске асыруға арналған, бұл экономиканың инновациялық және ғылымды қажетсінетін салалары үшін элиталық, жоғары уәжді кадрларды даярлауды қамтамасыз етеді.

Білім беру бағдарламасы білім алушыларға жеке көзқарасты қолдануды қамтамасыз етеді, кәсіптік құзыреттерді кәсіптік стандарттар мен біліктілік стандарттарынан оқыту нәтижелеріне айналдыруды қамтамасыз етеді. Студент орталықтандырылған оқытумен қамтамасыз етіледі – білім беру процесінде екпіннің оқытудан (білімді "аударудағы" оқытушылар құрамының негізгі рөлі ретінде) оқытуға (білім алушының белсенді білім беру қызметі ретінде) ауысуын көздейтін білім беру принципі.

"6b06306 - желілік қауіпсіздік" білім беру бағдарламасы Біліктіліктің 6-деңгейі (бакалавр, практикалық тәжірибе) үшін ақпараттық қауіпсіздік саласындағы кәсіби стандарттың еңбек функцияларын талдау негізінде әзірленді. Әзірленген білім беру бағдарламасы мүдделі тараптардың (студенттердің, жұмыс берушілердің, мемлекеттің) сұраныстарына және сыртқы біліктілік талаптарына сәйкес келеді. Білім беру бағдарламасын әзірлеуге "Қазақстандық ақпараттық қауіпсіздік қауымдастығы" қауымдастығының сарапшылары қатысты.

БББ мақсаты-ақпараттық қауіпсіздік саласында жалпы мәдени және кәсіби құзыреттерге ие кәсіпорындардың ақпараттық қауіпсіздігі аудиті саласында жоғары білікті мамандарды тәжірибеге бағдарланған даярлауды қамтамасыз ету, сондай-ақ үздіксіз кәсіби өзін-өзі жетілдіру, Мамандардың әлеуметтік-жеке құзыреттерін дамыту, еңбек нарығында әлеуметтік ұтқырлық пен бәсекеге қабілеттілікті кеңейту үшін жағдайлар жасау.

БББ міндеттері:

1) желілік өзара іс-қимыл стандарттары мен хаттамаларының көмегімен ақпарат пен ақпараттандыру объектілерін қорғауды қамтамасыз ету.

2) операциялық жүйелер мен желілерде ақпаратты қорғаудың бағдарламалық-аппараттық құралдарының тиімділігіне мониторинг, талдау және салыстыру жүргізу.

3) жүйені және бағдарламалық-аппараттық қорғау құралдарын әкімшілендіру жұмысының дұрыстығын жүргізу.

4) ақпараттың қорғалуына тұрақты мониторинг және бақылау жүргізу.

5) ұйымның желілік қауіпсіздік құралдарын әзірлеу, жобалау және сүйемелдеу.

6) ұйымның компьютерлік жүйелері мен желілерінің қауіпсіздік деңгейін бағалау және ілеспе құжаттаманы дайындау.

БББ паспорт 2023