ХАТУ ректоры ЮНИСЕФ-пен бірлескен жобаны талқылады

2022 жылдың 28 наурызында ХАТУ ректоры Асқар Хикметов ЮНИСЕФ өкілдерімен және «Балалардың осал топтары арасында орыс тілін меңгеру дағдыларын жетілдіру бойынша олардың интеграциялануы және Қазақстандағы бастауыш және орта мектеп деңгейіндегі оқу нәтижелерін жақсарту мақсатында орталық деңгейде техникалық қолдау көрсету» жобасының сарапшылар тобымен кездесті.

Бұл жоба Қазақстанда 2021 жылдың қыркүйегінен бастап 9 пилоттық мектепте жүзеге асырылуда. Ол мигрант балалардың цифрлық дағдылары мен сауаттылығын арттырады. Жобаны жүзеге асыруға көмекті шведтік Akelius қоры көрсетеді - ол балалар тапсырмаларды орындайтын платформасы мен планшеттерін ұсынады. Жоба 2023 жылдың ақпан айында жүзеге асады деп күтілуде. Есеп бойынша, осы уақытқа дейін кемінде 250 бала курста оқи алады.

ЮНИСЕФ-тің Қазақстандағы білім беру бағдарламасының менеджері Татьяна Адерихина мен ЮНИСЕФ-тің білім беру бағдарламалары бойынша кеңесшісі Дамир Қожанбаев ХАТУ-дың ректоры және Тілдер кафедрасының оқытушыларымен кездесуде жобаның ағымдағы жүзеге асырылу барысын талқылады, сонымен қатар алдағы бірлескен жұмыс жоспарларын белгіледі.

Сонымен, 2022 жылдың сәуір айының соңына дейін ХАТУ Тілдер кафедрасының оқытушылары келесі жұмыс түрлеріне тартылады деп жоспарлануда:

• А1.1 және А2 деңгейлеріне түсініктеме беру және нұсқаулықтарды құрастыру.
  • Әртүрлі жастағы және деңгейдегі студенттерді ынталандыру үшін кеңестер өткізу.
  • Оқушыларды бақылау және статистиканы (оқуға түсу, шығып кету) бағалау, оқу процесі мен оқыту нәтижелері, мұғалімдердің есеп беру жүйесін әзірлеу.
  • Үш тілдегі онлайн жаңалықтар бюллетенін шығару.

Сонымен қатар, мұғалімдерге арналған әдістемелік ұсыныстар мен нұсқауларды әзірлеу жоспарлануда:

• Цифрлық оқыту және аралас оқыту бойынша;
  • Akelius тілдік бастамасын қолдану туралы;
  • Оқушылардың үлгерімін бақылау және тілдік дағдыларын бағалау.

Сондай-ақ, осы кезеңде аралас оқыту технологиялары, цифрлық оқыту және басқа да бірқатар тренингтер бойынша онлайн-тренингтер жоспарланған.