IITU Debate Cup X
11.02.2024

ХАТУ пікірсайыс клубы "IITU Debate Cup X" республикалық турнирін өткізді, бұл оның қызметіндегі маңызды мерейтойлық оқиға болды. Оған әртүрлі өңірлерден, сондай-ақ Астана және Алматы қалаларынан 32 студенттік және мектеп командалары қатысты.

Іс-шараның ашылуында пікірсайыс турнирінің бас төрешісі Надежда Гельдт және ХАТУ пікірсайыс клубының белсенділері, сондай-ақ "Аuen" студенттік бірлестігі арқылы қатысушыларды музыкалық құттықтаумен сөз сөйледі.

Екі күн бойы пікірсайысшылар сөз шеберлігінде, көзқарасты дәлелді түрде қорғауда, логикада және өзекті тақырыптарда көпшілік алдында сөйлеуде жарысты. Іріктеу кезеңі мен финал динамикалық, қызықты және эмоционалды түрде өтті. Турнир қорытындысы бойынша Әлібек Хайдар (МАБ) және Мадина Раилова (НУ) құрамындағы команда жеңіске жетті. Үздік спикер болып Артур Бабидов (АЭжБУ), ал төреші болып Алмас Магпоз (ҚазҰУ) танылды, оның объективтілігі мен кәсібилігін барлық қатысушылар атап өтті.

Финалда жаңадан бастаған дебатшылар үшін Амина Нурушева мен Алпысова Аружан жеңіске жетті, ал жас қатысушылардың үздік спикері Диляра Серікбаева (СДУ) болып танылды. Турнирдің жүлдегерлері Әлішер Махмұт (КИМЭП) және Амир Ундасын (Қазади), Диана Матвеева (ЕНУ) және Артур Бабидов (АЭжБУ), Александр Мариненко (High Tech Academy) және Данияр Баймағамбетов (НУ) болды. Оларға кубоктар мен дипломдар, сондай-ақ ақшалай сыйлықтар берілді.

Турнир қатысушылары ұйымдастырушыларға іс-шараға дайындықтың жоғары деңгейі, шығармашылық және достық атмосферасы, сондай-ақ әртүрлі жоғары оқу орындарының пікірсайысшыларының өзара іс-қимылын нығайту, тәжірибе және идеялармен алмасу алаңына айналған IITU-мен танысуға мүмкіндік бергені үшін алғыс білдірді.

open menu