Graduation 2024
09.07.2024

Халықаралық ақпараттық технологиялар университеті (ХАТУ) ақпараттық технологиялар саласында мыңнан астам жаңа мамандар даярлап шығарды. Биыл жоғары білікті IT-мамандарының он бірінші түлектері дипломдарын алды. Түлектердің арасында – болашақта қосымшалар, сайттар, бағдарламалар жасаушылар, инженерлер, деректер талдаушылары, ақпаратты қорғау мамандары және журналистер бар.

ХАТУ ақпараттық технологиялар, ақпараттық қауіпсіздік, телекоммуникация, менеджмент және басқару, қаржы және журналистика сияқты әртүрлі бағыттар бойынша оқытуды ұсынады. Бүгін осы бағдарламалардың түлектері көптен күткен дипломдарын алды.

Биыл ХАТУ жоғары білікті мамандардың он бірінші түлегін шығарды. Олардың ішінде 1048 түлек, олардың 982-сі бакалавр, ал 66-сы магистр. 103 бакалавр үздік диплом алды.

Түлектердің көпшілігі Air Astana, Halyk Bank, Yandex, Хабар, Alash Media Group сияқты ірі IT-компанияларда, банктерде және медиа ұйымдарға жұмысқа орналастырылған. Өткен оқу жылының нәтижелері бойынша ХАТУ ақпараттық-коммуникациялық технологиялар бағыты бойынша Атамекен Ұлттық Кәсіпкерлер палатасының рейтингінде ТОП-5-те. Түлектердің жұмысқа орналасу көрсеткіштері, олардың жалақысы және жұмыс іздеу ұзақтығы ескерілді.

Бұл жетістік түлектердің жоғары сұраныста екенін және «Халықаралық ақпараттық технологиялар университеті» брендінің отандық және шетелдік нарықта танымалдылығын көрсетеді.