Dr. Russel Edward McMahon
20.12.2023

2023 жылдың 20 қарашасы мен 20 желтоқсаны аралығында Халықаралық ақпараттық технологиялар университеті Cincinnati University, USA, Dr. Russel Edward McMahon қауымдастырылған профессорын қабылдады.

Фулбрайт марапаттары:

• Фулбрайт Маманы (2019)
  • "Мирас" университеті, Шымкент, Қазақстан, ақпан-наурыз 2019 ж.
  • Информатика факультетінің оқытушыларына импровизацияны қолдана отырып, техникалық ағылшын тілін жетілдіруге көмектесті.
  • Ағылшын және француз тілдерінде дәріс оқыды.
  • АҚШ-қа оралғаннан кейін ол "Мираста" ағылшын студенттері үшін 10 апталық (аптасына 2 сабақ) импровизация курсын өткізді.
  • Шымкент пен Алматыдағы Америка бұрышында импровизация бойынша бірнеше презентация өткізді.
  • Шымкент қаласынан тыс жерлерде өткен К-8 ағылшын тілі мұғалімдерінің конференциясында импровизация бойынша презентация жасады.
  • Қазақстан, Алматы қаласындағы Қазақ-Британ техникалық университетінде (ҚБТУ) және Халықаралық ақпараттық технологиялар университетінде (IITU) болды.
  • Фулбрайт бағдарламасының стипендиаты (2022)
  • Ташкент Ақпараттық технологиялар университеті (ТУИТ), Ташкент, Өзбекстан, ақпан-маусым 2022 ж.
  • TUIT ат курстары мен дәрежелеріне баға берді және оқу жоспарындағы ықтимал өзгерістер туралы ұсыныстар берді, сонымен қатар АТ-ға қатысты тақырыптар бойынша бірнеше презентациялар жасады.
  • Британдық менеджмент университетінде және ТУИТ-Ферғана филиалында бірнеше презентациялар өткізді.
  • Ташкенттегі Вестминстер Халықаралық университетінің (wiut) информатика конференциясына шақырылған баяндамашы.
  • Қазақстанның ағылшын тілі оқытушыларының виртуалды конференциясында (KazTEA)шақырылған баяндамашы

Кәсіби ұйымдарға соңғы мүшелік

• Есептеу техникасы қауымдастығы (ACM)
  • Ақпараттық технологиялар саласындағы білім беру бойынша арнайы мүдделер тобының мүшесі (SEAGATE) (2000 - қазіргі уақытқа дейін). (SIGITE) (2000 жылдан қазіргі уақытқа дейін), кеңес мүшесі (2020-23)
  • Деректерді басқару институты (2022-23)
  • Деректерді визуализациялау қоғамы (2020-23)

Ағымдағы зерттеулер

• Stackoverflow.com сайттағы жыл сайынғы сауалнамаларды талдау
  • Meetup.com-да АТ-мен байланысты ұйымдарды талдау
  • АТ-мен байланысты Цинциннати ұйымдары
  • Информатика бойынша оқу бағдарламасын әзірлеу және дамыту
  • Цинциннати университетіндегі есептеу техникасының тарихы
  • Компьютерлік әзіл тарихы
  • Импровизация әдістері проблемалардың, ынтымақтастықтың және коммуникацияның ең жақсы шығармашылық шешімдерін жасау
  • АТ саласындағы техникалық білімнің жартылай ыдырау кезеңі

Идеялар мен тәжірибелермен бөліскеніңіз үшін рахмет!

russel.jpeg