"Ғылыми грантқа сенімді өтінім: идеядан ресімдеуге дейін"
23.10.2023

2023 жылғы 16-20 қазан аралығында Халықаралық ақпараттық технологиялар университеті (ХАТУ) Ақпараттық технологиялар саласындағы зерттеулермен айналысатын оқытушылар мен аспиранттарға бағытталған ғылыми семинар-тренингті сәтті өткізді.

Семинардың тақырыбы "Ғылыми грантқа сенімді өтінім: идеядан ресімдеуге дейін" қатысушылар үшін ерекше өзекті және маңызды болды, өйткені ол 2024-2026 жылдарға арналған ғылыми және ғылыми-техникалық жобалар бойынша гранттық қаржыландыру конкурсының нақты мысалына назар аударды. Бұл қатысушыларға теориялық білімді ғана емес, сонымен қатар ғылыми өтінімдерді дайындауда практикалық дағдыларды алуға мүмкіндік берді.

Семинар-тренингтің лекторы тәжірибелі ғылыми қызметкер, ғылым докторы, Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігі Ғылым комитеті Экономика институтының ғылыми-технологиялық және инновациялық даму бөлімінің меңгерушісі Сәтбаева Зайра Төлегенқызы болды. Оның кәсібилігі мен тәжірибесі семинарға тереңдік пен практикалық құндылық әкелді.

Семинарды ұйымдастыру "ХАТУ" ақ ғылыми кадрларды даярлау департаментіне жүктелді, бұл іс-шараны тиімді құрылымдауға және оны табысты өткізуді қамтамасыз етуге мүмкіндік берді.

Семинар-тренинг академиялық ортаны байыта отырып, университет күнтізбесінде маңызды оқиға болды, сондай-ақ ғылыми гранттар үшін табысты бәсекелесуге арналған қатысушылардың кәсіби құзыреттілігін арттыруға ықпал етті. Біз барлық қатысушыларға, дәріскерлерге және ұйымдастырушыларға университетіміздің ғылыми ортасын дамытуға қосқан үлесі үшін Алғыс білдіреміз. Алынған білім мен дағдылар болашақ ғылыми жетістіктер мен инновацияларға негіз бола берсін.