Терроризма және экстремизм туралы онлайн-дәріс
23.11.2023

2023 жылғы 15 қарашада Халықаралық ақпараттық технологиялар университетінде "Терроризм мен экстремизмнің алдын алу" тақырыбына арналған маңызды онлайн дәріс өтті. Іс-шараның спикері философия докторы (PhD) дәрежесін иеленген көрнекті профессор - Мұқан Сәкен Мұқанұлы болды.

Дәріс қатысушыларға экстремизм мен терроризмнің алдын алуға байланысты негізгі аспектілерді терең түсінуге және талқылауға бірегей мүмкіндік берді. Мұқан Сәкен Мұқанұлы осы салада мол тәжірибесі мен сараптамасына ие бола отырып, экстремистік және террористік идеялардың таралуына әсер ететін факторларға іргелі талдау жасады.

Дәріс барысында ақпараттық технологияларды, әлеуметтік шараларды қолдануды және білім беру институттарын тартуды қоса алғанда, осы құбылыстарға қарсы тұрудың заманауи әдістері қарастырылды. Профессор радикалдану мен терроризмге қарсы іс-қимыл саласындағы оқыту мен ағартудың маңыздылығын, сондай-ақ оқу орындарының саналы және жауапты азаматтық мінез-құлықты қалыптастырудағы рөлін атап өтті.

Дәріс студенттер мен оқытушылар қазіргі әлемдегі терроризм мен экстремизм проблемасына қатысты сұрақтар қойып, өз пікірлерімен бөлісе алатын ашық талқылаумен аяқталды. Іс-шара осы мәселелерді шешуге саналы көзқарасты қалыптастыруға айтарлықтай әсер етті, сондай-ақ қоғамдағы осындай құбылыстарды талқылау мен оларға қарсы тұрудағы академиялық алаңдардың маңыздылығын атап өтті.

incollage_save.jpeg