IT FEST 2023 ашылуы!
27.11.2023

Астанада IT FEST 2023 ашылуы 27 қарашада атап өтілген NNEF Public Foundation 25 жылдығы аясында жарқын оқиға болды. Іс-шара алғаш рет 2011 жылы IT FEST өткізген және содан бері Қазақстанда IT-индустрияны белсенді қолдап, дамытып келе жатқан ХАТУ-ның белсенді қатысуымен ерекшеленеді. ХАТУ ректоры Асқар Хикметов ашылу алдындағы баспасөз мәслихатында университеттің фестивальді ұйымдастыруға қосқан үлесін атап өтіп, IT саласындағы студенттер мен мамандар үшін іс-шаралардың маңыздылығын атап өтті.

Фестивальдің бірінші күні көптеген қызықты сәттер мен қызықты оқиғалар әкелді. "CyberSport" секциясында еліміздің жетекші IT-жоғары оқу орындары, IITU және AITU арасындағы Dota 2 ойыны бойынша финалдық матч IITU 2:1 есебімен жеңісімен аяқталды.

Пленарлық сессиялар қатысушылардың назарын аударып, халықаралық және жергілікті шақырылған спикерлердің сөздерін тыңдауға мүмкіндік берді. "IT FEST OPEN" және "CyberSecurity" секциялары аясында қатысушыларға интеллектуалды жарысты ынталандыру арқылы шешу үшін міндеттер ұсынылды.

"Кино және видео" секциясы былтырғы IT FEST жеңімпазы Бегалы Абылай үшін алаңды ұсынды, ол өзінің жеңісті бейнесін талдаумен және тәжірибесімен бөлісті. "Робототехника" секциясында "Internet of Things" және "Блокчейн саласындағы стартаптарды қолдау бойынша чат-боттың жұмысын көрсету" тақырыптары бойынша воркшоптар өтті.

Бұл күн толып, IT FEST 2023-тің қалған күндеріне үн қосып, одан да қызықты оқиғаларды, тәжірибе алмасуды және Қазақстанда IT-қоғамдастықтың дамуына жәрдемдесуді уәде етті.

IMG_0777.jpeg

IMG_0778.jpeg