Anritsu LAB 5G ғылыми-зерттеу зертханасының ашылуы.
22.05.2024
Халықаралық ақпараттық технологиялар университеті (ХАТУ) Орталық Азияда бірінші болып жапондық Anritsu компаниясының қолдауымен 5G-ді зерттеу бойынша зертхана ашты.

Өткен сейсенбі 21 мамырда Халықаралық ақпараттық технологиялар университетінде (ХАТУ) жапондық Anritsu компаниясының қолдауымен алғашқы 5G зертханасының салтанатты ашылуы өтті.

Бұл ХАТУ студенттері мен зерттеушілері үшін қандай мүмкіндіктерге жол ашады?

Зертхана 3G, 4G және 5G желілерін эмуляциялауды қоса алғанда, 5G желілерін тестілеуге арналған Anritsu озық құралдарымен жабдықталған. Ол сымсыз байланыс, заттар интернеті (IoT) және басқа да заманауи технологиялар саласында зерттеу жүргізу үшін қолданылады. Зертхананың практикалық мүмкіндіктерінің арқасында студенттердің біліктілігі мен ХАТУ түлектерінің еңбек нарығында сұранысы артатыны сөзсіз.

Anritsu компаниясының маманы Ciril Noger «Ensuring Performance of 5G network with Accurate Field Measurerements» атты баяндамасында 5G желілерінің жұмыс қабілетін қамтамасыз етуге мониторинг, тестілеу үшін соңғы буын жабдығының барлық мүмкіндіктерін таныстырды.

Сондай-ақ, Anritsu компаниясының пайдалану жөніндегі инженері Никита Кузьмичев баяндама жасады. «5G Fronthaul-дан желі ядросына дейін: заманауи сымды желілерді тиімді тестілеу». Ол Anritsu компаниясының заманауи жабдықтарындағы талшықты-оптикалық желілерді өлшеу туралы айтты. Соңғы жаңалықтар оптикалық сызықтарды жоғары дәлдікпен және сенімділікпен күрделі өлшеуге мүмкіндік берді.

ХАТУ Орталық Азиядағы Anritsu зерттеу зертханасын ашқан алғашқы университет болды. Anritsu-дің ұқсас зертханалары қазірдің өзінде Швейцария (Бил/Бьенндегі Швейцария инновациялық паркі), Италия (Тор Вергата Рим Университеті), Америка және Жапония сияқты елдерде жұмыс істейді, бұл бүкіл әлемдегі студенттер мен зерттеушілерге заманауи технологиялар мен тестілеу әдістерін қолдануға мүмкіндік береді.