ХАТУ Қытайдың жетекші жоғары оқу орындарымен серіктестік орнатады
29.04.2024

ХАТУ-ға Қытай Халық Республикасының жетекші жоғары оқу орындарының өкілді делегациясы келді. Кездесуді жаһандық серіктестік жөніндегі проректор Евгения Дайнеко ашты. Құттықтау сөзінде ол Білім және ғылым саласындағы заманауи сын-қатерлер мен мүмкіндіктер контекстінде Қазақстан мен ҚХР университеттері арасында тығыз байланыс орнатудың маңыздылығын атап өтті. Сондай-ақ, аспан асты елінен келген қонақтар үшін "қазына" қазақ халық аспаптар ансамблінің орындауында музыкалық құттықтау айтылды.

Кездесу барысында Халықаралық қытай тілі деңгейін тестілеу орталығының және Қытайдың 28 ірі университеттерінің өкілдері (Пекин, Шанхай, Ухань, Шэньчжэнь, Сямэнь, Ланьчжоу университеттері, Пекин Цзяотун университеті, Цинхуа университеті, Пекин технологиялық университеті, Чжэцзян ғылым және техника университеті, Чжуншань университеті). Сунь Ятсена, Қытай ғылым және технологиялар университеті, Қытай электрондық ғылымдар және технологиялар университеті, Цзяотун Оңтүстік-Батыс университеті, Нанкин ақпараттық ғылымдар және технологиялар университеті және басқалар) ХАТУ ғылыми-білім беру қызметімен танысты. Оларға IT-технологиялар мамандарын даярлаудың академиялық бағдарламалары, зерттеу жобалары, халықаралық байланыстар және ынтымақтастық әлеуеті туралы ақпараттық презентация ұсынылды.

Шетелдік қонақтар ХАТУ-мен өзара тиімді серіктестікке қызығушылық танытты. Студенттер мен оқытушылардың академиялық алмасуын; бірлескен зерттеулерді, жобаларды және білім беру бағдарламаларын іске асыруды; ғылыми іс-шараларға қатысуды қоса алғанда, әртүрлі салалардағы өзара іс-қимыл перспективалары талқыланды.

Қарым-қатынас барысында тараптар осы бағыттардағы бастамаларды қолдауға, сондай-ақ екі елдің студенттері мен оқытушылары үшін тәжірибе алмасуға және академиялық мүмкіндіктерді кеңейтуге дайын екендіктерін білдірді. Кездесу соңында бірлескен естелік фотосурет түсірілді.