ХАТУ ҚР ғалымдарының Ұлттық рейтингінде!
29.04.2024

Халықаралық ақпараттық технологиялар университеті - ғалымдардың Ұлттық рейтингінде өз позициясын белсенді түрде арттыруда!

Біздің университет ҚР ғылыми қоғамдастығында өзінің жоғары мәртебесін тағы да растағанын мақтанышпен хабарлаймыз. Хирш жиынтық индексі негізінде Қазақстанның ғалымдарының, зерттеу топтары мен ұйымдарының ғылыми өнімділігін бағалауға бағытталған "Kazakh National H-index Ranking" жобасының деректері бойынша 2024 жылдың бірінші тоқсанында ХАТУ екі жүзден астам жоғары оқу орындары мен ҚР ҒЗИ арасында 25 — ші орынды (↑2) иеленді.

Біздің көрсеткіштер сандармен:

• Ұлттық рейтингтегі орын: 25 (↑2)
  • H-index (Ұлттық): 20 (+3)
  • H-index (Scopus): 23 (+3)
  • H-index (Web of Science): 19 (+3)
  • H-index (Google Scholar): 33 (+3)
WhatsApp Image 2024-04-29 at 09.16.46.jpeg

Бұл нәтижелер біздің университетте ғылыми өсудің тұрақты процесін және білім беру сапасын арттыруды көрсетеді. Біздің ғалымдарымызға, студенттерімізге және қызметкерлерімізге олардың еңбегі мен білім мен инновацияға деген жалпы ұмтылысына берілгендігі үшін алғыс білдіреміз.

Сондай-ақ, Scopus халықаралық деректер базасының деректері бойынша Топ-1000 қазақстандық ғалымның қатарына енген ғалымдарымыздың жетістіктерін атап өткіміз келеді:

1. Razaque A. – H-index: 21 (Орын: 95)
  2. Ali Mohsin A. – H-index: 12 (Орын: 333)
  3. Ali Musab A.M. – H-index: 12 (Орын: 341)
  4. Altayeva Aigerim – H-index: 10 (Орын: 496)
  5. Kolesnikova Kateryna – H-index: 9 (Орын: 552)
  6. Daineko Yevgeniya – H-index: 8 (Орын: 666)
  7. Dinara Kozhamzharova – H-index: 8 (Орын: 729)
  8. Kadirbayeva Zhazira – H-index: 8 (Орын: 730)

Әріптестерімізді осы жетістікпен құттықтаймыз! Ғылыми қауымдастықтың дамуына құнды үлесіңізді қоса отырып, барлығымызды жаңа ашылулар жолымен басқаруды жалғастырыңыз!

Құрметпен, университет әкімшілігі!