IT FEST 2023-тегі киберқауіпсіздік
30.11.2023

ХАТУ студенттері ҚАҚҚ-мен бірлесіп, сондай-ақ АРСИБ-тің қолдауымен Астана қаласында өткен IT FEST 2023 шеңберінде Халықаралық CTF ұйымдастырды!

Бұл іс-шарада жеке есепте 205 қатысушы тіркелді. Олардың ішінде:

AITU - 9

САФУ - 1

СПбГМТУ - 1

СПбГЭУ - 1

Осылайша, Қазақстан, Ресей және Өзбекстан университеттері Capture The Flag үлкен шайқасына қатысты. "ХАТУ" АҚ модераторлары TSIRKK командасының студенттері болды: Шегай Владислав, Марчуков Василий, Алексеева Алина, бақсылық Мирас, Миржакуп Мәди.

КАИБ ұсынған серверлердің арқасында жарыс жоғары және кәсіби деңгейде ешқандай техникалық проблемаларсыз өтті, қатысушыларда FORENSICS, MISC, OSINT, CRYPTO, STEGANO және WEB сияқты тапсырмалар болды

Қатысушылар атап өткендей, тапсырмалар қызықты және күлкілі болды, ал модераторлар жауап берді.

Жарыс 27 қарашада сағат 14.00-де басталып, келесі күні түнгі 02.00-ге дейін созылды. 12 сағаттық күресте CTF IT FAST 2023 жарысының жеңімпаздары анықталды:

1 орын - Кабыл Канат (ҚБТУ)

2 орын - Агзамов Мирас (ХАТУ)

3 орын - Дарменов Бекжан (AITU)

IT FEST 2023 инновациялық идеялар фестивалінің қорытындысы бойынша барлық секциялар жоғары техникалық және кәсіби деңгейде өткенін, Қазақстан, Ресей және Өзбекстан бойынша ең мықты қатысушылар жиналғанын атап өтуге болады. IT FEST 2023-тің барлық қатысушылары қиын күресте жарысып, үлкен тәжірибе жинады.

open menu