ХАТУ-да Ғылым қызметкерлері күніне орай бірқатар іс-шаралар өткізілді
16.04.2024

10-12 сәуір аралығында біздің университетте ғылым және білім саласындағы өзекті тақырыптарға арналған білім беру вебинарлары мен семинарлар сериясы өтті. Іс-шаралар 10 сәуірде Орал федералды университетінің ғылымометрия зертханасының жетекшісі Марк Акоевтың информатика және математика саласында ғылыми мансап құру үшін ғылымометрияны қолдануға арналған семинарынан басталды. Сол күні профессор Сергей Дмитриевич Бушуев "Artificial Intelligence and Cyberspace Security" сериясы аясында қазіргі әлемде жасанды интеллектті қолдану тақырыбында вебинар өткізді.

11 сәуірде Қазақстан Ғылым қызметкерлері күнін мерекелеу аясында түрлі іс-шаралар ұйымдастырылды, сондай-ақ ғылыми білімге арналған IITU және IEEE спикерлерінің баяндамаларымен "Science Education" вебинары өтті.

12 сәуір күні дөңгелек үстел өтті, онда болашақ ғылымының трендтері талқыланды. Бұл іс-шаралар тәжірибе мен идеялармен алмасуға ықпал етті, сондай-ақ университеттің академиялық қоғамдастықтың жоғары деңгейін қолдауға және ғылыми салада инновациялық тәсілдерді енгізуге деген ұмтылысын атап өтті.