САПА МЕНЕДЖМЕНТІ ЖҮЙЕСІ

2019 ж. 14 қаңтарда Халықаралық ақпараттық технологиялар университеті" ҚР СТ ISO 9001-2016 стандарт талаптарына сәйкес сапа менеджменті жүйесінің инспекциялық аудитінен сәтті өтті.

Аудитті "EUROASIA-MS"ЖШС сәйкестікті растау жөніндегі Ұлттық органның аудиторлар командасы өткізді. Аудит кезінде сарапшылар менеджмент жүйесін жұмысқа қабілетті жағдайда ұстауға жауап беретін бөлімше мамандарының құзыреттілігін, басқару жүйесі саласында басшылар мен мамандарды даярлаудың кәсібилігін және жақсы деңгейін атап өтті.

Аудит барысында сапа менеджменті жүйесінің жұмыс істеуінде сәйкессіздіктер анықталған жоқ. Аудиторлар командасы жақсарту үшін бірқатар мүмкіндіктерді жасады. Инспекциялық аудит нәтижелері "ХАТУ" АҚ менеджмент жүйесі ҚР СТ ISO 9001-2016 талаптарына сәйкес келетіні туралы шешім қабылдауға мүмкіндік берді.

Университеттің сапа менеджменті жүйесі жұмыс жағдайында және дамып келеді. СМЖ үдерістеріне бақылау, мониторинг және талдау үнемі жүргізіледі. СМЖ құжаттамасы жетілдіріледі және уақтылы өзектендіріледі, қажет болған жағдайда жаңа жасалады. Қазіргі уақытта университетте университеттің қызметінің негізгі және қамтамасыз ететін үдерістерін регламенттейтін СМЖ 233 құжаты әзірленіп, бекітілді.

Менеджмент жүйесі университет білім беру процесіне қойылатын талаптарды орындауға және нормаланатын оқыту сапасын қамтамасыз етуге қабілетті екендігіне кепілдік ретінде қарастырылады, сондай-ақ менеджментті ұйымдастыру мәдениетінің жоғары деңгейін куәландырады.

Сапалы менеджмент жүйесі 2011 жылдан бастап жұмыс істейді. Осы жүйені енгізу нәтижесінде университеттің жалпы басқаруы, персоналды ынталандыру деңгейі, басқарудың барлық деңгейлерінде қабылданатын басқарушылық шешімдердің сапасы артты. Барлық бизнес-үдерістер оңтайландырылады және бөлімшелер арасындағы даулы жағдайлар бейтараптандырылады. Университет тиімді бизнестің барлық негізгі көрсеткіштері бойынша тұрақты түрде жақсара түсуде, шетелдік серіктестермен және инвесторлармен келіссөздерде ортақ тіл пайда болады.

ISO 9001 халықаралық стандартына және оның ұлттық нұсқасына сәйкестікке менеджмент жүйесін ерікті сертификаттау компанияның сапаны басқару саласындағы талаптарды сақтауын растайды және тұтынушы үшін сенімділіктің қосымша кепілі, тек ұлттық ғана емес, халықаралық деңгейде де университеттің бәсекеге қабілеттілігінің көрсеткіші болып табылады.

20200114234756ilovepdf_com (1).jpg

сертификация 2.jpeg