Университет туралы
aboutIITU.png
dostizheniiakaz.original.png
A4_-_1.max-165x165.png

ХАТУ 2019 жылы ASIIN институционалдық Халықаралық аккредитациясын алған және халықаралық стандарттарға сәйкестігін ресми растау рәсімінен өткен Қазақстандағы жалғыз жоғары оқу орны болып табылады.

"Халықаралық ақпараттық технологиялар университеті сапалы оқыту және табысты оқыту үшін институционалдық, процедуралық және мәдени талаптардың орындалуына кепілдік береді" - ASIIN (инженерия, Информатика, жаратылыстану, ғылым және математика саласындағы білім беру бағдарламаларын аккредиттеу агенттігі, Германия) сарапшылары растайды.

Дамудың 10 жылында ХАТУ еліміздің үздік техникалық жоғары оқу орындарының рейтингіне мықтап кіре алды. Университет білім беру қызметтерінің сапасын арттыру үшін үнемі жұмыс істейді, профессор - оқытушылар құрамының жоғары әлеуетін қамтамасыз етеді.

2019 жылдың желтоқсанында "Атамекен" Ұлттық Кәсіпкерлер палатасының рейтингісіне сәйкес ХАТУ Қазақстанның ТОП-3 ЖОО-на кірді, сондай-ақ "Ақпараттық жүйелер" және "электрондық журналистика"сияқты білім беру бағдарламалары бойынша бірінші орынды иеленді.

ХАТУ-да "ақпараттық қауіпсіздік" бойынша мамандарды даярлау бағыты Қазақстандағы ең мықтылардың бірі болып табылады.

ЖОО-ның заманауи инфрақұрылымы, білім беру бағдарламаларын жетекші халықаралық жоо-лармен үйлестіру білім алушылар контингентінің серпінді өсуіне ықпал етеді. Қазіргі уақытта ХАТУ-да бакалавриат, магистратура және PhD докторантура бағдарламалары бойынша 4000-нан астам студент оқиды. Университет салалық технологияларды, озық менеджментті, экономиканы және ағылшын тілін терең меңгерген коммуникативтік дағдыларды меңгерген АКТ саласындағы жаңа буын мамандарын қалыптастырады.

2018 жылы ҚР Қорғаныс министрінің бұйрығына сәйкес ХАТУ-да Киберқауіпсіздік бойынша мамандар даярлауға мамандандырылған әскери кафедра ашылды, сондай-ақ киберқауіпсіздік бойынша құзыреттілік орталығы жұмыс істейді.

ХАТУ серіктестері АҚШ, Германия, Ресей, Франция, Швейцария, Корея, Малайзия, Қытай және т. б. халықаралық жоғары оқу орындары мен ғылыми-білім беру ұйымдары болып табылады.

Қолданыстағы академиялық ұтқырлық студенттерге университеттің серіктес университеттерінде семестр бойы білім алып, білім мен халықаралық тәжірибе алуға мүмкіндік береді.

Университет оқытушыларының ерекше мақтанышы-ХАТУ бітіргеннен кейін жұмысқа орналасқан түлектердің пайызы әрдайым жоғары: жалпы санының 90% - ға жуығы.

ХАТУ студенттердің жеке қасиеттерін, көшбасшылық дағдылары мен шығармашылық қабілеттерін дамытуға ерекше назар аударады. Белсенді және креативті студенттер студенттік өмірін жарқын және ұмытылмас ету үшін әртүрлі іс-шараларды өз бетінше өткізеді, таңданыс пен таңданыс тудыратын жобаларды басқарады.

ХАТУ-да 20-дан астам студенттік ұйымды басқаратын Студенттік үкімет жұмыс істейді, олардың ішінде: "Union" - қайырымдылық ұйымы," League of IT " – футбол ұйымы," Tigers " – шығармашылық ұйым," ShadowS " – би клубы," Music Club " – музыкалық клуб," Debate Club " – пікірсайыс клубы, "Enactus" - бизнес ұйым," IITU Family " – еріктілер ұйымы," Anteiku "– аниме клубы, " it FM-студенттік радио," Cinema club " – киноклуб," IT Theatre "– театр клубы, " Ray 's Sup"," Light Studio " – медиа ұйымдар, құрама ХАТУ КВН,"FOREVER YOUNG" – Дизайн, Өнер және өнер. Бізде де бар Мәдениет министрлігі, PR министрлігі және қауіпсіздік қызметі.

НЕГІЗГІ ҚҰЖАТТАР