Білім алушы мәселені шешу үшін университеттің кез келген қызметкеріне немесе мәселе туындаған бөлімшенің басшысына (мысалы, факультет деканаттары, Офис-тіркеуші, кітапхана және т. б.) жүгіне алады.)

Білім алушы ресми немесе бейресми шағымды қағаз тасығышта немесе онлайн нысанда беруге құқылы:

1. Байланыс телефондары бойынша (факультет деканаттарының байланыстары университет сайтында көрсетілген www.iitu.kz)
  2. (Анонимдік) шағымды қағаз тасығышта университет корпустарында орналасқан "Сенім жәшігі"  қою (бас корпусы Манас көшесі 34/1 , сондай-ақ Абай даңғылындағы "Байзақ" корпусы 52г)
  3. 3. Электрондық поштаға (жасырын) шағым жазу: ФКТК деканаты fctc@edu.iitu.kz, ФБМБ деканаты fdt@edu.iitu.kz

Ресми шағымдар университет басшылығының қалауы бойынша Академиялық мәселелер және тәртіптік бақылау комитетінің кезекті отырысында қаралады.