"Design Battle: Халықаралық IT-университеттегі инновациялық дизайн байқауы Қазақстанның түкпір-түкпірінен таланттарды жинады"

Өткен демалыс күндері, 24-25 ақпанда Халықаралық IT университетінің аумағында бірегей "design Battle"хакатоны өтті. Іс-шара "ХАТУ" АҚ, "Сәби" қайырымдылық қоры және Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің қолдауымен өткізіліп, еліміздің дизайнерлік қоғамдастығы үшін маңызды оқиға болды.

Хакатон әр түрлі дизайн салаларындағы таланттарды біріктіре отырып, Қазақстанның әр түкпірінен 220-дан астам дизайнерлерді тартты. Ұйымдастырушылар қатысушыларға жеке және онлайн қатысуға мүмкіндік беретін іс-шараның бірегей аралас форматын ұсынды. Осының арқасында 150-ден астам қонақ жарыстың барысы мен дизайнерлердің жұмыс процесін бақылай отырып, онлайн трансляцияға қосыла алды.

IMG_4417.JPG

Хакатонның бірінші күні жетекші мамандар мен дизайн агенттіктерінің негізін қалаушылардың оқыту шеберлік сабақтарына толы болды. Қатысушылар этникалық стильмен жұмыс істеу, сәйкестендіру және дизайнның басқа да көптеген негізгі аспектілері туралы білудің бірегей мүмкіндігіне ие болды.

IMG_4676.JPG

Екінші күні қатысушылар өз жобаларында адал жұмыс істеді, нәтижесінде екі санат бойынша 70 бірегей жұмыс жасалды: "UX/UI дизайны" және "графикалық дизайн". Барлық жобалар құрамына Кеңес Рақышев, "Сәби" қорының президенті Әсел Тасмағамбетова, сондай-ақ ХАТУ мамандары мен дизайн саласындағы тәуелсіз сарапшылар кіретін білікті қазылар алқасының алдына ұсынылды.

IMG_5190.JPG

"Графикалық дизайн" санатында жеңіске жетті:

• 1 орын-Бұлхайыр Қасымхан;
  • 2 орын – Тыркесбаев Ислам;
  • 3 орын-Муптекеев Ұлан.

"UX/UI дизайны" санатында жеңімпаз атанды:

• 1 орын-Мұқашева Дильназ;
  • 2 орын-Махматов Руслан;
  • 3 орын-Райымқұлова Аружан.

"Design Battle" қатысушылардың кәсібилігі мен шығармашылық көзқарасының жоғары деңгейін көрсете отырып, қазақстандық дизайн әлеміндегі жарқын оқиға болды. Іс-шара Қазақстандағы шығармашылық индустрияларды қолдау мен дамытудың маңыздылығын атап өтті, сондай-ақ жас дизайнерлерге тәжірибе мен идеялармен алмасу платформасын ұсынды.